Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cure nesklamali

27.02.2008 (9/2008) Fenomenálna kapela na európskom turné si v Katoviciach absolútne získala publikum. Tajomná a dokonalá hra – na tento zážitok budú všetci ich priaznivci dlho spomínať.
Cure nesklamali
1 fotografia v galérii
Fanúšikovia chceli mať aspoň takúto fotku na pamiatku.
Autor fotografie: Život

Od kultovej kapely až k superhviezdam popu, tak by sa dala v krátkosti charakterizovať história The Cure. Akí budú naživo? Do prekrásnych poľských Katovíc sa do športovej haly Spodek Arena na svojich miláčikov prišlo pozrieť asi osemtisíc fanúšikov.

Stvorenie zázraku

Keď v roku 1972 mladučký Robert James Smith z Blackpoolu dostal na Vianoce prvú elektrickú gitaru, hral na nej tak zle, že tým šokoval aj svojich učiteľov. Začal systematicky vynechávať školu a namiesto nej radšej vymýšľal nové a uletené verzie najnovších hitov s rovnako zmýšľajúcimi priateľmi. O štyri roky neskôr vznikol Easy Cure, Smith defi nitívne vyletel zo školy a hviezdna kariéra jednej z najfamóznejších skupín na svete dostala zelenú. Odvtedy uplynulo vyše tridsať rokov. The Cure prežili a siahli na hviezdny vrchol. Príbeh tajomnej a hypnotickej kapely je vlastne príbehom Roberta Smitha, ktorý kapelu založil a udržal ju aj napriek množstvu zmien. The Cure je Robert Smith, každá jeho napísaná skladba, nezabudnuteľná a neprehliadnuteľná tvár s namaľovanými čiernymi očami, so strapatými vlasmi a s krvavými perami.

Spodek Arena

Ak ste nemali ešte možnosť dostať sa na megakoncert do Katovíc, odporúčame len jedno: Choďte! Hokejová športová hala stojí v centre mesta, sú k nej výborné prístupové miesta a žiadny stres okolo parkovania. Na rozdiel od iných miest nás Katovice prekvapili pokojom, nenásilnou organizáciou a vysokou kultivovanosťou. Vstupenky sme mali do najvyššieho sektora tesne pod strechou, a tak nás trápili obavy, či vôbec na kapelu dovidíme. Tým, že hala je postavená do tvaru strmého kužeľa, naše obavy boli zbytočné. Priamo pred nami stálo obrovské pódium, stovky svetiel, cítili sme sa doslova ako na komornom divadelnom predstavení. Koncert odštartoval presne o devätnástej a štvorhodinová cesta na koncert sa vyplatila.

Do varu nás dostávali 65 Days of Static, ktorí ako predskokani dostali zaslúžený postlesk. Po krátkej prestávke a v hlbokej tme zažiarili prvé pódiové efekty a ocitli sme sa v hypnotickom svete dráždivých gitár, neuveriteľne dobrého zvuku a typického, ničím nezameniteľného spevu Roberta Smitha. Simon Gallup s červenými vlasmi, perfektná hra Porla Thopsona a majstrovské bicie Jasona Coopera nás očarili a očarenie trvalo bez prestávky tri hodiny! Krásne až „smiešnosmutné“ texty o láske a živote nás vrátili o niekoľko rokov naspäť.

Tridsaťosem skladieb, medzi ktorými nechýbali ani hitovky Boys don´t cry, Lovesong, Pictures of you, Lullaby či Killing an Arab, malo v hale fantastický ohlas. Výnimočný hudobný zážitok umocnila mohutná svetelná šou. Tri hodiny úžasného divadla uplynuli a my sme nechceli veriť, že je koniec. Vydržali by sme oveľa dlhšie. Ten posledný obrovský potlesk si The Cure naozaj zaslúžili.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×