Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Premiér Fico oslávil abrahámoviny: Ďalšie drahé hodinky do zbierky?

16.09.2014 (38/2014) Robert Fico, ľavičiar s hodinkami za 20-tisíc eur, oslávil životné jubileum v pozícii politika, ktorý dlhodobo láme rekordy popularity v prieskumoch verejnej mienky.
Premiér Fico oslávil abrahámoviny: Ďalšie drahé hodinky do zbierky?
16 fotografií v galérii
Politik so zatiaľ najcennejšími hodinkami.
Autor fotografie: anc

Nemotajte sa okolo mojej mamy a rodiny, inak to budem riešiť súdnou cestou. A dúfam, že vám tento jeden telefonát stačil – to bola reakcia predsedu strany SMER-SD Roberta Fica na obyčajnú otázku Života o jeho minulosti vo volebnom roku 2006, keď sa prvýkrát stal slovenským premiérom. Hoci dovtedy stihol postaviť na nohy dnes najsilnejšiu politickú stranu, symbolom moci sa stal práve po tom, čo sa posadil na premiérsku stoličku. Mal 41 rokov a patril medzi najpopulárnejších politikov.

Pätnásteho septembra, teda v znamení Panny, oslávil Robert Fico svoje životné jubileum päťdesiat rokov. Hoci celé roky úzkostlivo dbal o to, aby sa mu nikto nehrabal v zásuvkách so spomienkami a s rodinným albumom, po rokoch v politike už hádam každý na Slovensku pozná nielen jeho, ale i jeho manželku Svetlanu a syna Michala, ktorý ho dokonca osobne podporil pri tohoročných prezidentských voľbách. Médiá priniesli tiež informácie o jeho sestre právničke či bratovi Ladislavovi, podnikateľovi z Nitry.

V politike odjakživa

Až do jeho šiestich rokov žili Ficovci v Hrušovanoch, potom sa presťahovali do topoľčianskeho bytu. Emília Ficová, bývalá predavačka obuvi, ktorá si na dôchodku privyrábala v miestnom kultúrnom stredisku, sa na verejnosti nikdy netajila, že je na syna hrdá. Na gymnáziu sa vraj učil výborne, najlepšie mu šiel dejepis.

Je absolventom Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, ktorú dokončil v roku 1986 s titulom JUDr. Pôsobil ako pracovník Právnického inštitútu Ministerstva spravodlivosti SR a ako agent pre zastupovanie SR v konaní pred Európskym súdom pre ľudské práva a Európskou komisiou pre ľudské práva. Taktiež pôsobil ako vysokoškolský pedagóg, od roku 2002 s vedecko-pedagogickou hodnosťou docenta.

Pani Emília sa v médiách pochválila aj Robertovou Cenou rektora za vynikajúce študijné výsledky, vysokú školu dokončil s červeným diplomom. „Robko má výbornú pamäť. Spomínam si, že už keď ako malý chlapec zahodil kľúč od bránky, vždy ho aj po hodinách neomylne našiel.“ V roku 1986 odišiel na vojenčinu do Česka, kde slúžil u tankistov, zaučil sa i ako asistent vojenského vyšetrovateľa.

Po vojenčine nasledovala úspešná kariéra vedeckého pracovníka v oblasti trestného práva na Právnickom inštitúte ministerstva spravodlivosti. V roku 1992 sa stal poslancom Národnej rady a v politike už zostal natrvalo. Podarilo sa mu postaviť jednu z najsilnejších politických strán, ktorá tu kedy zatiaľ bola, obklopil sa pritom mladými spolustraníkmi a kamarátmi, ktorí patrili a patria medzi boháčov, ako Kaliňák, Počiatek či reklamný mág Flašík.

Rodený vodca

Robert Fico politickú kariéru odštartoval ešte pred rokom 1989, keď bol členom komunistickej strany, po roku 1990 bola jeho materskou stranou SDĽ. Práve v jej farbách ho voliči dostali do slovenského parlamentu ako poslanca. Po víťazstve jeho strany SMER-SD parlamentných voľbách 2006 sformoval koalíciu s ĽS-HZDS a SNS a stal sa predsedom vlády.

Začiatky u Petra Weissa v SDĽ. 16 fotografií v galérii Začiatky u Petra Weissa v SDĽ. Zdroj: Archív R.F.

V nasledujúcom období 2010 – 2012 pôsobil v opozícii a po parlamentných voľbách 2012, v ktorých strana SMER-SD získala 44,41 % platných hlasov, zostavil jednofarebnú koalíciu. V roku 2014 neúspešne kandidoval v prezidentských voľbách, kde bol porazený v 2. kole nezávislým kandidátom podnikateľom Andrejom Kiskom.

Úlovok pre bulvár

V roku 2004 ženáča Fica slovenská verejnosť vychutnala, keď sa v médiách objavili jeho fotky ruka v ruke s dámou, ktorá však nepripomínala jeho manželku. Žena, s ktorou sa politik po vystúpení z lietadla láskyplne lúčil na viedenskom letisku, bola Zuzana Kupcová, právnička a jeho asistentka ešte z čias, keď ako agent zastupoval Slovensko pred Európskym súdom pre ľudské práva.

Po rokoch si médiá premiéra podali znova, novinári ho nachytali s peknou brunetkou tajomníčkou Janou Halászovou v deň jej menín, ktoré spoločne strávili v kaštieli v Čereňanoch neďaleko Partizánskeho. V noci ju premiér odviezol naspäť do Bratislavy. Nuž, politici dostávajú zabrať všade, nielen na Slovensku.

Larry a kľuky

Slovenský premiér ukázal, že sa nemusí hanbiť ani za svoju fyzičku a stále sa udržiava v dobrej forme, ktorú mu kdekto môže skutočne závidieť. A tak sme ho mohli vidieť, ako rúbe drevo či chodí na prechádzku so svojím rodinným miláčikom labradorom Larrym.

Na hrádzi so psom Larrym. 16 fotografií v galérii Na hrádzi so psom Larrym. Zdroj: anc

A to, že nie je padavka, predviedol pred celým národom v roku 2013 počas návštevy v 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline. Robert Fico prekonal aj najlepšie trénovaných vojakov! Zmeral si sily s tými najpovolanejšími – našimi najlepšie trénovanými vojakmi, a s prehľadom im to natrel! Ukázalo sa tiež, že Robert Fico pravidelne beháva po bratislavskej hrádzi a dokáže za jeden tréning urobiť aj 700 kľukov.

1562585:gallery:true:true:true

Kým vojaci ich urobili za pol hodiny 485, on ich dal 1 001. „Mám takú zásadu, že každý deň hodinu športujem, buď skoro ráno, alebo neskoro večer. Niekedy to kombinujem aj so psom, sú to predovšetkým indiánske behy, chôdza, beh, chôdza, beh,“ rozprával v spote pre stranícku televíziu.

Za štátne oslava nebude

Ak niekto čaká, že sa premiér v úrade „rozšupne“ a svoju päťdesiatku poriadne oslávi, je na omyle. „Nebudem robiť žiadne veľké akcie. Ako viete, nikdy som vťahoval rodinu ani môj súkromný život do politiky, a narodeniny sú dosť intímna vec, takže toto si nechávam pre seba. Nebudete vidieť žiadne pompézne oslavy,“ priznal premiér pre Nový Čas Nedeľa. Za štátne rozhodne žiadna oslava nebude, ubezpečila nás jeho hovorkyňa.

Na futbale si nedávno zranil achilovku. 16 fotografií v galérii Na futbale si nedávno zranil achilovku. Zdroj: anc

A keďže celé Slovensko vie, že si potrpí na luxusné hodinky, možno sa niekto pritrafí, kto nejakým novým kúskom oslávenca obdaruje. Už ich vlastní niekoľko, tie najcennejšie mu podľa jeho slov dala manželka ešte v roku 2009. Išlo o značku IWC Da Vinci z limitovanej edície Kurt Klaus, ktorých cena sa vyšplhala na 20-tisíc eur.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×