Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Začal sa drsný boj o štát

29.07.2014 Konečne politický triler slovenského autora, ktorý je napísaný vierohodne, pútavo a napínavo.

Príbeh o celosvetovo organizovanej sieti neonacistov, ktorí sa s pomocou slovenských prívržencov pokúsia zorganizovať štátny prevrat a zmocniť sa vlády nad súčasnou Slovenskou republikou, je mimoriadne zaujímavý a vtiahne každého fanúšika politických trilerov. Začína sa Boj o štát.

Z knihy cítiť, že autor má načítané americké trilery, knihy o tajných službách, má v malíčku mená ako Lee Child, Vince Flynn, Tom Clancy, Frederick Forsyth, či Stephen King. Má prehľad v military literatúre, spravodajských službách, špeciálnych jednotkách a tajných operáciách. Toto všetko zužitkoval v trileri Boj o štát.

Kyle Cosgrove: „Majú dosť mizernú mušku.“
Mike O´ Hara: „Aj môj brat strieľa lepšie.“
Oliver Bellows: „A nechodí tvoj brat do škôlky, Scarlett?“
Mike O´Hara: „Chodí, ale lepšie strieľal už ako batoľa.“

Po odvrátení ruskej invázie čelí Slovensko novým hrozbám. Necelý rok po invázii sa konajú parlamentné voľby a v prieskumoch sa ukazuje, že nebývalo vzrástli preferencie NSH – Národno-socialistického hnutia, reprezentujúceho krajnú pravicu.
Vodca hnutia, Tomáš Matler, sľubuje vládu pevnej ruky a rýchle zúčtovanie s vnútornými i vonkajšími nepriateľmi.

Po invázii na Slovensku zostali americké jednotky NATO; pribudne k nim aj špeciálna jednotka Duchov. Dôjde k jej náhodnému stretu s neznámou polovojenskou skupinou, ktorú zrejme necháva vycvičiť NSH.
Tento stret a nález starých záznamov nacistickej tajnej služby z roku 1945, čo sa dostanú do rúk analytika Jakuba Kollára, odštartujú sériu udalostí, ktoré donútia úzku skupinu ľudí položiť si tie správne otázky:
Aké sú skutočné povolebné plány národných socialistov?
Na čo má slúžiť niekoľkotisícová Vlastenecká garda?

V pretekoch s časom a s nasadením vlastných životov spájajú sily príslušníci slovenských aj zahraničných tajných služieb, špeciálnych armádnych a policajných jednotiek, aby proti početnému a dobre vyzbrojenému nepriateľovi zviedli v predvečer volieb rozhodujúci boj – Boj o štát.

Autor: Milan Buno

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×