Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dobré rady do kuchyne: Urobte si diétnejšie krutóny do polievky

12.03.2015 Uľahčite si krájanie mäsa, prípravu rezňov či zemiakov, upečte cibuľu dozlata, naučte sa zistiť kedy sú vajíčka hotové  a zistite, na čo sa dá využiť káva. 

Cibuľa pekne dozlata

Upiecť cibuľu tak, aby bola krásne opečená, je niekedy naozaj problém. Veľakrát sa buď spáli, alebo musíme dlho čakať a neustále ju miešať. Pečenie urýchli, ak do nakrájanej cibuľky nasypete štipku jedlej soli.

Sú už vajcia hotové?

Zistíte to veľmi jednoducho a aj bez hodiniek. Vajce si položte na rovnú podložku a roztočte ho. Ak sa pomaly otáča okolo svojej osi, tak už je uvarené. Ak sa hýbe zo strany na stranu, znamená to, že je vnútri ešte surové.

Rýchlo nakrájané mäso?

Ak potrebujete mäso nakrájať na tenšie plátky, vložte ho nakrátko do mrazničky. Mäso sa vám nebude šmýkať a vďaka tomu, že bude polozamrznuté, sa vám ostrým nožom podarí nakrájať tenké plátky.

Krutóny raz-dva

Krutóny do polievky nemusíte opekať na oleji, ale rýchlejšie ich pripravíte v hriankovači. Celý chlieb vložte do hriankovača a až potom ho nakrájajte na kocky. Chlieb nebude plný oleja a krutóny budú nielen diétnejšie, ale naozaj rýchlo hotové.

Chrumkavé rezne

Stačia vám vajce, múka, trochu mlieka a soľ. K tomu pridajte prášok do pečiva a vyprážané rezne budú nielen krásne vyzerať, ale najmä veľmi dobre chrumkavo chutiť.

Rýchlo a jednoducho

Potrebujete uvariť zemiaky? Nešúpte ich a uvarte aj so šupkou. Keď budú hotové, preložte ich do ľadovej vody a šupku ľahko stiahnete.

EXTRA TIP: Káva na čistenie

Usadeninu z kávy určite nevyhadzujte a dajte jej druhú šancu. Môžete ju použiť na odstránenie pachov z chladničky. Stačí ju nasypať do misky a zvyšky pomletej kávy nasajú nežiaduce pachy. Použiť sa dá na čistenie plechov, ale aj ako kvalitné hnojivo na rastliny.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×