Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Štedrý Karel Gott: O všetky svoje dcéry sa veľkoryso postaral!

11.06.2014 (24/2014) Kým Charlotte Ella (7) a Nelly Sofia (5) sa už na javisku realizovali, dve staršie nemanželské dcéry Karla Gotta (74) zavial život profesijne úplne inam.
Štedrý Karel Gott: O všetky svoje dcéry sa veľkoryso postaral!
2 fotografie v galérii
Karel Gott s dcérami Dominikou (vľavo) a Luciou, ktoré má z mimomanželských vzťahov.
Autor fotografie: blesk

To, že jablko nepadá ďaleko od stromu, platí aj v umeleckej brandži. Dôkazov je mnoho – na Slovensku i v Česku nájdeme množstvo ľudí, ktorí sa upísali rovnakému remeslu ako ich rodičia. Nečudo preto, že do umeleckej sféry nakúkajú aj dve najmenšie dcéry Karla Gotta. Dvere do nej im bezpochyby pomohlo otvoriť i známe meno. Staršia Charlotte Ella sa prvýkrát na divadelných doskách ocitla v muzikáli Mata Hari pražského divadla Broadway. V predstavení o legendárnej tanečnici, ktorú stvárnila herečka Kateřina Brožová, hrá jej dcéru.

„Keď som videl, ako vážne brala túto ponuku, povedal som si, že je to na dobrej ceste. Mal som radosť z toho, že sa jej podarilo to, o čom snívala,“ opísal svoje dojmy šťastný otec Gott, ktorý s ňou doma trénoval pri klavíri. Pri jednej úlohe však neostalo – malú Gottovú obsadili aj s jej päťročnou sestrou Nelly Sofiou v divadle Hybernia do ďalšieho muzikálu o Márii Antoinette.

To, či sa naozaj presadia na speváckej alebo hereckej úrovni, môže ovplyvniť množstvo ďalších faktorov. Umelecké gény sú len jedným z nich. Napríklad staršie Gottove dcéry, ktoré pochádzajú z jeho mimomanželských vzťahov, zavial život profesijne úplne inam. Staršia Dominika (42), ktorá sa spevákovi narodila po krátkom romániku s balerínou Antóniou Zacpalovou a ktorá mu akoby z oka vypadla, síce pracovala v jeho umeleckej agentúre GoJa a sprevádzala ho na koncertoch, no sama nikdy nemala umelecké ambície. Umelecký svet ostal zatvorený i pre druhú nemanželskú dcéru Luciu (28), ktorá sa vyučila za predavačku rovnako ako jej mama Iveta Kolářová.

O svoje nemanželské dcéry, hoci ich dlho zatajoval pred svetom, sa Karel Gott vždy príkladne staral a je k nim štedrý...

Celý článok si môžete prečítať v najnovšom čísle časopisu ŽIVOT.

Avízo (NČ)

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×