Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na inauguráciu pozvali bývalú Kiskovu manželku, stretne sa s jeho súčasnou?

13.06.2014 (24/2014) Na inaugurácii nového prezidenta sa možno stretnú zoči-voči obidve manželky Andreja Kisku. Bývalá aj súčasná.
Na inauguráciu pozvali bývalú Kiskovu manželku, stretne sa s jeho súčasnou?
3 fotografie v galérii
Na inaugurácii sa možno zoči-voči stretnú súčasná a bývalá manželka Andreja Kisku.
Autor fotografie: Archív

V takejto nezvyčajnej situácii sa slovenský prezident ocitá prvýkrát, ešte sme totiž hlavu štátu, ktorá by bola rozvedená, nemali. Kapacita sály v Redute, kde sa bude inaugurácia konať, je 500 miest, z toho 53 kresiel by mali obsadiť blízki priatelia a rodina Andreja Kisku. Podľa našich informácií je medzi pozvanými aj jeho prvá manželka a matka spoločných dvoch detí Mária.

Exmanželka sa v médiách netají tým, že i po rokoch ľutuje rozpad manželstva, ktoré trvalo osemnásť rokov. Ako sama prezradila, v ich prípade šlo o klasickú študentskú lásku z Mlynskej doliny v Bratislave počas vysokoškolských štúdií. Po dvoch rokoch randenia a roku zasnúbenia prišla svadba a dve deti, ktoré sú dnes už dospelé. Rozviedli sa pred desiatimi rokmi, no majú dobrý vzťah a stále sa stretávajú. Na rozdiel od jeho súčasnej manželky Martiny, ktorú Mária Kisková jednoducho „nemusí“.

„Poznám ju z čias, keď sa prisťahovala do Popradu so svojím partnerom. Vtedy ma kamarátka oslovila, či by sa pre ňu v niektorej z našich firiem nenašla práca, a keďže mojou prioritou je ľuďom pomáhať, práca sa našla,“ povedala v rozhovore pre Nový Čas a je zrejmé, že jej ani vo sne nenapadlo, že práve „vďaka“ tomuto sa rodina rozpadne.

Obe ženy vzájomné stretnutia nevyhľadávajú, spája ich len Andrej Kiska. 3 fotografie v galérii Obe ženy vzájomné stretnutia nevyhľadávajú, spája ich len Andrej Kiska. Zdroj: anc

Keď však bývalý manžel Andrej oznámil, že chce kandidovať za prezidenta, exmanželka sa stala jeho veľkou podporovateľkou a fanúšičkou. Dokonca preňho zbierala podpisy na petičné hárky a ich deti tiež časom vyrazili do boja za prezidentské kreslo po boku otca. Podľa slov bývalej ženy budúci prezident trávil spolu s ňou a ich deťmi čas aj vtedy, keď sa terajšia pani Kisková ukrývala pred pozornosťou médií v Česku. Pozvanie exmanželky na inauguráciu tak môže byť nielen prejavom zdvorilosti, ale aj vďaky.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×