Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Gašparovič býva v Limbachu, kde bude bývať jeho nasledovník?

05.02.2014 Hoci v lukratívnej časti Bratislavy stojí vila určená na to, aby v nej bývala hlava štátu, Ivan Gašparovič v nej nikdy nebýval. A tak sa objavila otázka - kde bude bývať jeho nasledovník?

Úradujúci prezident Ivan Gašparovič počas vykonávania funkcie hlavy štátu býval vo svojom dome v Limbachu neďaleko Bratislavy. Hoci zo zákona má nárok na ubytovanie od štátu, nevyužil ho. Vila na Slavíne, ktorá sa kúpila ešte za čias prezidentovania Rudolfa Schustera a za veľké peniaze ju dali zrekonštruovať, podľa Gašparoviča od začiatku nespĺňala kritériá na bezpečnosť a pohodlie pre ubytovanie hlavy štátu. Úrad prezidenta ju dal dokonca vlani oceniť. „Zatiaľ sa vila nepredala, dal som urobiť audit, ocenenie, aby tu bola cena, keď sa bude predávať,“ povedal končiaci prezident denníku Nový Čas.

V blížiacich sa prezidentských voľbách však kandidujú aj takí, ktorí nie sú z Bratislavy a pre nich bude treba, v prípade ich víťazstva, nájsť vhodné priestory. A v niektorých prípadoch zrejme aj pre tých z hlavného mesta. "Keďže bývam v štvorizbovom byte v Dúbravke, z reprezentačných dôvodov by som sa presťahoval do služobného bytu," priznal Ján Čarnogurský a má pravdu - predstavte si, že by do sídliskového bytu zavolal na súkromnú návštevu niektorého zo zahraničných štátnikov.

Neriešia "Ešte neviem, primárne budem riešiť potreby ľudí, nie svoje vlastné. Máme kde bývať," povedal Radoslav Procházka, ktorý s rodinou žije v Šamoríne. Pavol Hrušovský sa vyjadril, že bývanie zatiaľ nerieši. "Nepovažujem túto otázku momentálne za podstatnú," zareagoval pre Život. "Nechcem teraz riešiť svoje bývanie, je to predčasné," vyjadril sa aj Milan Kňažko, ktorý vlastní vilu na Slavíne.

Pomerne romantickú predstavu o svojom bývaní v prípade víťazstva vo voľbách má jediná kandidátka medzi mužmi Helena Mezenská. "Nie je to pre mňa podstatné, nezaoberám sa tým. Dôležité je, že tam bude čisto a útulne, že tam bude veľa kvetov," priblížila nám svoje predstavy poslankyňa OĽaNO, ktorá žije v Poprade.

Rovnako zareagoval aj ďalší kandidát z Popradu. "Bývanie nepokladám za problém," stručne zhodnotil Andrej Kiska, ktorý podľa prieskumov najviac šliape na krk Robertovi Ficovi. 

No a napokon, samotný Robert Fico. Doterajšie prieskumy ho favorizujú a keďže premiér býva vo vychýrenom komplexe Bonaparte na Hradnom vrchu, kde má samých prominentných susedov, s reprezentatívnymi priestormi na prijímanie zahraničných návštev zrejme nebude mať problém. Keď sme ho však oslovili s otázkou, kde sa v prípade svojho zvolenie chystá zabývať, rozhodol sa, že nám neodpovie na ŽIADNU z našich otázok a do ankety medzi kandidátmi sa nezapojí.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×