Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Krásavci, na scénu!

21.10.2008 (42/2008) Vďaka Bohu za seriály! Medzi povestnými televíznymi pondelkami a produkciou súčasných seriálov vyrástla GENERÁCIA SKVELÝCH HERCOV.
Krásavci, na scénu!
1 fotografia v galérii
Slovenskí herci sú naozaj pekní chlapi.
Autor fotografie: Život

Tí sa donedávna „skrývali“ v divadlách. Nebolo by škoda nespoznať ich? Rozhodne bolo. Dokonca z dvoch dôvodov. Sú profesionáli – a výborne vyzerajú. Svoju prácu, najmä tú divadelnú, milujú. „Trčia“ v nej dobrovoľne takmer celý deň. Doobeda na skúške, večer na predstavení. Medzitým lietajú medzi dabingom, hosťovačkami a, konečne, už aj medzi nakrúcaním seriálov.

Zo samotného divadla by totiž vyžili ťažko. A nech to znie akokoľvek absurdne, desať minút na obrazovke je väčšia sláva a peniaze ako roky charakterových postáv v divadle. „Skvelý nápad,“ hovorili sme si v redakcii na to, čo teraz vidíte pred sebou. „Ale ako ich dáme dokopy?“ lámali sme si hlavu v nadväznosti na predchádzajúce riadky o ich zaneprázdnenosti.
Nakoniec to vyšlo viac než skvele. „Chalani“ si čas našli a pred objektívom sa naozaj ako chlapci bláznili. Pózovali, skákali, bavili sa. Len čo Juraj Hrčka zočil vodnú fajku nášho fotografa, vytiahol tabak, spojazdnil ju a vyhlásil, že musí byť na fotografii.

Škorpión Majo Miezga, Lukáš Latinák i nefajčiar Filip Tůma sa spontánne pridali. Mimochodom, Lukáš na to fotografovanie takmer zabudol. Bola sobota a on sa ráno vybral na skúšku do divadla. Stačil však jeden telefonát (s Miezgom) a do dvadsiatich minút bol na pľaci. Robil také naozaj smiešne „ksichty“, až sme skonštatovali, že by podľa neho mali vyrábať moduritové postavičky na kľúčenky. Roba Jakaba schvátila na poslednú chvíľu viróza. Nedokázal ani rozprávať. Len čo ho vírusy pustili, bol jedným z najuvravenejších spoločníkov.

Vodnú fajku v našom ateliéri si herci s radosťou vyskúšali. Na rozdiel od Alexandra Bártu, ktorý si od cudzích trošku drží odstup. Nie však dlho. Peter Batthyány prišiel usmiaty, nevytŕčal, ale po piatich minútach sa automaticky celá spoločnosť krútila okolo neho. Čaro osobnosti. Ožil pri ňom aj skromný, ale nie zakríknutý Přemysl Boublík. Najväčšie „vetry“ sme mali, samozrejme, z Tomáša Maštalíra. Popularitu fešných tridsiatnikov si plnými dúškami vychutnal ako prvý. Príde? Nepríde? Prišiel. Načas a v dobrej nálade. Či si udrží titul najsexi herca, je teraz na vás. Všetkých deväť pánov si radi púšťate do svojich obývačiek a tešíte sa z ich spoločnosti. Nebude to ľahké, ale jeden z nich je vášmu srdcu najbližší. A nielen preto, ako vyzerá. Ktorý to je? Rozhodnite!

TOMÁŠ MAŠTALÍR (31)

Patrí k najvyťaženejším slovenským hercom, a hoci si stráži súkromie, titulné strany „okupuje“ najmä pre fi ktívne rozchody s priateľkou Táňou Pauhofovou a počty nehôd na automobilových pretekoch, ktoré sú jeho vášňou. Podobne ako ostrov Thassos, lebo Maštalír je tzv. letný človek. Držiteľ OTA 2007 je od ukončenia VŠMU členom našej prvej scény, kde hrá túto sezónu v ôsmich predstaveniach. Najväčšiu popularitu mu priniesla úloha doktora Michala Gregora v Ordinácii v ružovej záhrade, jeho hlas, ktorým dabuje agentov z kriminálok radu CSI, a pusa od Pamely Andersonovej.

RÓBERT JAKAB (32)

Dohovorí sa po španielsky, maďarsky a ako-tak po anglicky. Rodený Nitran sa po španielsky naučil raz v lete, keď si privyrábal ako čašník. Na herectvo začal pomýšľať počas štúdia na strednej elektrotechnickej škole. Rád rybárči, cestuje, lyžuje a leto si nevie predstaviť bez divadla so šapitó Teatro Tatro. Hral v televíznych rozprávkach, v seriáloch Horská služba, Mesto tieňov (vyšetrovateľ Oliver Bachratík) a aktuálne v Paneláku (Karol Mázik). V súčasnosti má angažmán v Astorke, kde hrá o. i. v predstaveniach Rómeo a Júlia, Othello, Čudné popoludnie Dr. Zvonka Burkeho.

ALEXANDER BÁRTA (32)

Najväčší rozruch vzbudil asi v júni v SND, keď sa v Schillerovej hre Úklady a láska objavil takmer nahý. Tento Košičan prešiel viacerými divadelnými scénami ( Trnava, Košice, Nitra, Nová scéna) a skončil na voľnej nohe. S herečkou Henrietou Mickovičovou vychovávajú jej syna Dávida a spoločnú dcéru Ester. Keby mal trochu viac času, rád by cestoval a išiel na nejaký dobrý koncert. Účinkoval v seriáli STV Rodinné tajomstvá, v Ordinácii v ružovej záhrade, teraz v Paneláku (Milan Kordiak). V Činohre SND hrá túto sezónu v siedmich predstaveniach. Vrátane Úkladov...

PETER BATTHYÁNY (42)

Odmalička miloval prírodu a zvieratá, po stredoškolskom štúdiu bol z neho džokej. Rovnakou láskou však miloval i tanec, ktorému sa venoval tak intenzívne, až sa z neho stal majster Európy v electric boogie. Objavil aj divadlo a zakrátko sa stal hviezdou mnohých neprofesionálnych súborov. Dodnes medzi jeho koníčky patria živé kone, chvíľky oddychu s rodinou a priateľmi. V lete prišiel na chuť turistike a zastrája sa, že začne podnikať výlety do prírody. Vďaka seriálu Mafstory mu prischla prezývka Banán. Uvidíme, čo mu do života prinesie postava Naď Maroša z Profesionálov.

MARIÁN MIEZGA (33)

Sympatický gynekológ Bajza zo seriálu Panelák vyrastal v Rači medzi vinohradmi. Na VŠMU sa prihlásil, lebo chcel hrať vo fi lme. Do divadla, ktoré je jeho srdcovkou, sa zamiloval až na škole. Marián je nepísaným organizátorom fl ámov v domovskej Astorke. Nedávno sa oženil s priateľkou Sabinou, ktorá si, podobne ako on, obľúbila petang. Miezga je jeho registrovaným hráčom. Z fi lmovej kariéry môžeme spomenúť Rozhovor s nepriateľom (2007), z repertoáru Astorky kultové predstavenie Na koho to slovo padne (1998), kde hrá s ďalším panelákovým hrdinom Vladom Kobielskym (hrá Švehlu).

LUKÁŠ LATINÁK (31)

Vyučil sa za sklára a asi dva mesiace sa tým aj živil. Jeho otec je ochotník, ale k herectvu ho vraj doviedli dievčatá obdivným: Ty si taký herec! Potrpí si na pekné písmo, dobre kreslí a rád varí. Rodený Brezňan je vychýrený bohém, čo už nemusí byť pravda. Koncom septembra sa totiž oženil s priateľkou Aničkou, ktorá pracuje v oblasti informačných technológií. Od vysokej školy tvoria s Miezgom a Kobielskym nerozlučnú partiu. Občas sa stretnú v Paneláku, ale jeho hlavnou postavou je teraz Hůrka v Profesionáloch. Herca Astorky poznáme z fi lmov Muzika, Kruté radosti či Děvčátko.

FILIP TŮMA (30)

Hosťuje v Opere SND, inak je na voľnej nohe. Ako hyperaktívne dieťa inklinoval k športu a recitačným súťažiam. S plávaním prestal, herectvo ho chytilo. Po skončení konzervatória hral v seriáli Duch rodiny Pačmagovcov. Neskôr sa pustil do štúdia operného spevu. Nedávno mal premiéru Čardášovej princeznej v Košiciach, kde hrá grófa Boniho Kaučiána. Filip je vášnivým hráčom golfu. Zrejme nie náhodou spájali nakrátko jeho meno s dcérou Janka Kurica golfistkou Lujzou Bubánovou. V Paneláku hrá barmana Richarda, na Markíze moderoval hru Heslo za milión.

PŘEMYSL BOUBLÍK (26)

Narodil sa v Prahe. Po rozvode rodičov sa s mamou ako dvojročný presťahoval do Košíc. Tu spoznal manželku právničku Máriu. Vzali sa po sedemročnom chodení na Veľkú noc. Koníčkami sanitára Filipa Páleníka z Ordinácie v ružovej záhrade sú manželka, bicykel a dobré anglické seriály. V máji mal v Prešove premiéru Gorkého hry Na dne, v seriáli ČT Dobrá štvrť si zahral študenta Michala Koreňa. Od prvého septembra je stálym členom súboru Novej scény. Tam skúša psíka Ťapka v Mrázikovi a v novom multimediálnom divadle Meteor hru chorvátskeho autora Čaruga.

JURAJ HRČKA (28)

Voľný čas nitrianskeho herca patrí jeho trom psom: čivave, jazvečíkovi a talianskemu chrtovi, s ktorým preteká na dostihoch. Asi desať rokov fotografuje a podobne ako Marián Miezga je registrovaným hráčom petangu za nitriansky klub. Videli sme ho v kinofi lme Želary, v starších slovenských fi lmoch Hon na čarodejnice, Tu žijú levy či talianskom Luisa Sanfelice a v domovskom divadle v hrách: Kontrabas, Adam Šangala, Peter Pan, Testosterón. V Ordinácii hrá brata vozičkára doktorky Havranovej (Monika Hilmerová) a videli sme ho aj v sitkome Normálna rodinka.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×