Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nešťastné stretnutie: Mám oživiť spomienky na starú lásku?

29.11.2013 (44/2013) Párkrát som ho už stretla, ale vždy som sa mu stratila z dohľadu, aby ma nespoznal. Bojím sa, že ma zosmiešni a poníži, tak ako v minulosti.
Nešťastné stretnutie: Mám oživiť spomienky na starú lásku?
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Profimedia.sk

Ako študentka filozofie som sa vášnivo zamilovala, zo školy som však musela odísť a môj milý ma opustil, už som preňho nebola dosť dobrá. Prešlo 19 rokov a ja som sa presťahovala do mesta, v ktorom pôsobí aj on, dnes ako vážený a bohatý pán profesor na univerzite. Párkrát som ho už stretla, ale vždy som sa mu stratila z dohľadu, aby ma nespoznal. Bojím sa, že ma zosmiešni a poníži, len aby seba povýšil tak ako v minulosti. Ani neviem, či by som mu mala tykať, alebo vykať. Najradšej by som sa presťahovala ďaleko od neho. Neviem, ako sa s tým mám vyrovnať.

Michaela

Radí psychologička Mgr. Mária Andrášiová

Pani Michaela, vaša intenzívna emočná reakcia je signálom, že sklamanie z rozchodu vo vás ešte aj po rokoch zanechalo stopu a s dôvodom, prečo vás v minulosti priateľ opustil, ste sa vo vnútri dosiaľ celkom nevyrovnali. Mám trochu podozrenie, že za vtedajšie nedoštudovanie sa až doteraz hanbíte vy sama, je to tak? Ak áno, aký máte na to dôvod? Neskončili ste vysokú školu, ale možno ste naplnili iné, nie menej zmysluplné ciele vo svojom živote. Titul predsa nie je jediným zmyslom ani zárukou hodnotného života, je len prejavom úspešného rozvoja jednej z našich častí. Z vášho bývalého priateľa sa stal medzičasom profesor – môžete mu pogratulovať, keď ho stretnete. A ak šiel s jeho odborným rastom ruka v ruke aj ľudský rast, v čo dúfam, nemusíte mať obavy – nebude mať potrebu ponížiť vás. Pokiaľ by to urobil, bola by to len jeho hanba a smutný dôkaz, že tituly pred menom a za menom negarantujú ozajstné ľudské kvality ich nositeľa. Prekvapujúce však je, že vaša obava zo stretnutia s ním je taká veľká, že by ste uvažovali o presťahovaní sa. Akú hodnotu potom máte vo vlastných očiach vy sama? A aká je vaša miera spokojnosti so svojím terajším životom? Pretože ak nám až príliš záleží na tom, čo si o nás myslí naše okolie, je to odraz našej vnútornej neistoty a nespokojnosti. Popremýšľajte teda, či je niečo, čo by ste vy sama túžili v sebe a vo svojom živote zmeniť, aby ste sa pred sebou i pred druhými mohli za seba hrdo postaviť. Ak niečo také je, nech je to pre vás méta, ktorú tentoraz úspešne dosiahnete. Pokiaľ to dokážete, bude to váš vysokoškolský titul z tej najťažšej a zároveň najkrajšej školy menom život. A garantujem vám, že potom sa už pre čiernu bodku v minulosti nebudete potrebovať nikam sťahovať.


Link


Odoslaním mailu potvrdzujem, že som oprávnený šíriť pripojené informácie, a že ich zverejnením nebudú porušené žiadne osobné či majetkové ani iné práva tretích strán. Spoločnosť Život Publishing, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi. Viac informácií nájdete na webstránke http://www.newsandmedia.sk/gdpr.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×