Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chladná noc v stanoch: Sestry protestujú za vyššie mzdy

03.10.2013 Stanovačkou bojujú slovenské sestry za vyššie platy. Za sebou majú prvú chladnú noc, počas ktorej toho veľa nenaspali.

"Usmievavá, modro-biela, podobá sa na anjela..." tak ospevuje sestričky Jožo Ráž v známom hite. Slovenským sestrám však úsmev z tváre dávno zmizol - práce majú veľa, často slúžia nočné a víkendové služby, vlastné rodiny vidia málo a pohľad na výplatné pásky im tiež úsmev na perách nevyčaruje. Na tento problém upozornili už niekoľkokrát, teraz sa rozhodli stanovať v chlade na Námestí slobody, až kým nedosiahnu svoje!

1838383:gallery:true:true:true

Sestričky rozložili svoje stany pred Úradom vlády v stredu. Vo štvrtok ráno prišla na "spoločenskú návštevu" aj ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská, so setrami poklábosila, nič však nevyriešila. Ona odmieta nátlak, sestry zase nechcú ustúpiť od svojich požiadaviek. Napokon im na obed poslala hrniec teplej polievky a sľúbila, že keď sa otázka ich platov vyrieši, spolu zorganizujú stanovačku. Zvolenská totiž nikdy nestanovala.

Stanové mestečko protestujúcich sestier.

Popoludní sa premiérovi Robertovi Ficovi uľútostilo v zime stanujúcich sestričiek a na 17-tu hodinu ich pozval na rokovanie na úrad vlády. Snáď sa sestry s predsedom vlády dohodnú a ďalšiu noc v stanoch už nebudú musieť stráviť.

Nočná stanovačka slovenských sestier.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×