Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Svrbivé potničky: Treba sa vyvarovať pobytu na slnku

06.08.2013 (29/2013) Ak dermatológ potvrdí, že ide naozaj o potničky, treba nosiť v teple iba jemné bavlnené oblečenie bielej farby, aby bola koža čo najmenej dráždená.
Svrbivé potničky: Treba sa vyvarovať pobytu na slnku
1 fotografia v galérii
Ilustračná snímka
Autor fotografie: Shutterstock

Dcérka má tri a pol roka. Stále má strašné potničky v oblasti krku, hrudníka, rúk aj chrbta napriek tomu, že keď je teplo, behá nahá alebo má iba tenké tielko. Neustále sa škriabe a má záchvaty plaču. Okrem toho jej teraz zistili šelest. Potrebuje nejaký iný režim, môže ísť na slnko a nastúpiť v septembri do škôlky?

Rakovičková

Odpovedá detská lekárka MUDr. Iveta Herbanská

Čo sa týka kože, mal by to posúdiť dermatológ, či ide naozaj o potničky. Ak áno, treba v teple iba jemné bavlnené oblečenie bielej farby, aby bola koža čo najmenej dráždená, vyvarovať sa pobytu na slnku na pravé poludnie, chodiť s ňou von skôr ráno a neskôr večer, dodržiavať pitný režim vzhľadom na zvýšené potenie, sprchovať ju vlažnou vodou bez sprchovacích gélov a mydla. Šelest môže byť tiež rôzny. Funkčný šelest nepotrebuje žiadnu špeciálnu životosprávu, ak ide o nejakú srdcovú chybu spojenú so šelestom, na životosprávu sa treba presne spýtať kardiológa a podľa toho riešiť aj škôlku. Deti s hemodynamicky nezávažným šelestom, ktoré zvládajú aj normálnu fyzickú záťaž, môžu chodiť do škôlky, ale do úvahy treba brať aj chorobnosť.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×