Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kam sa stratila Tatiana Kulíšková? Stala sa z nej domáca pani

12.04.2013 (15/2013) „Nie som klasická domáca pani,“ priznáva herečka Tatiana Kulíšková (52).
Kam sa stratila Tatiana Kulíšková? Stala sa z nej domáca pani
4 fotografie v galérii
Dlhé roky je členkou trnavského divadla. Túto sezónu si však dala pauzu.
Autor fotografie: DIVADLO J. PALÁRIKA V TRNAVE

Herečka Tatiana Kulíšková (52)sa nedávno opäť objavila na obrazovke v rodinnom zábavnom seriáli. Oblečená vo fertuche.

Ak ste sitkom Sekerovci nepostrehli, nie je to úplne vaša chyba. Tak ako rýchlo sa v televíznej ponuke objavil, tak rýchlo ju i opustil. A hoci sa dvanásťdielny seriál na obrazovke príliš neohrial, dal príležitosť viacerým hercom zahrať si opäť pred televíznymi kamerami. Medzi inými aj Tatiane Kulíškovej.

Neznáša burinu

Postava veselej a poriadkumilovnej gazdinej Sekerovej jej sadla ako uliata. Nečudo, veď aj v súkromí sa stará naraz o dve domácnosti. S partnerom hercom Vladimírom Jedľovským majú okrem bydliska v Bratislave ešte jedno prechodné pri Trnave, ku ktorému patrí obrovská záhrada. Tá je kráľovstvom hlavne jej muža. „Trávime tam celé leto, život tam plynie úplne inak, pohodovo a pokojne. Najprv si ráno so susedovcami dáme kávičku, večer zasa spoločne grilujeme. Vôbec sa nenudíme – hlavne môj muž si vždy nájde robotu. Okrem prác v záhrade má rád prácu s drevom. Čo sa mňa týka, neznášam trhanie buriny, lebo tá sa vždy vráti ako bumerang. Oveľa radšej spracúvam úrodu, zaváram alebo suším ovocie či paradajky,“ priznala herečka. Domáce práce však nemá príliš v láske. „Moja suseda už ráno plánuje, čo bude robiť cez deň, či začne vysávať, alebo ,pucovať‘ kúpeľňu. Ja v upratovaní nie som ukážková,“ smeje sa. Varenie ju však baví. „Register mojich receptov je možno užší, ako by som chcela, ale ešte sa nikto nesťažoval. Napríklad všetci chvália moju červenú kapustu, ktorú pripravujem na Vianoce,“ konštatuje.

Komediálny talent predviedla nedávno v sitkome Sekerovci v úlohe domácej gazdinky. 4 fotografie v galérii Komediálny talent predviedla nedávno v sitkome Sekerovci v úlohe domácej gazdinky. Zdroj: TV Markíza

Komediálny talent predviedla nedávno v sitkome Sekerovci v úlohe domácej gazdinky.

Bez humbugu

Čo sa týka pracovných príležitostí, herečku je dnes viac počuť, ako vidieť. Na divadelných doskách si totiž dala väčšiu pauzu, pracuje prevažne v dabingu a rozhlase. K tomuto rozhodnutiu ju prinútili aj zdravotné problémy. Jej zamestnávateľ, ktorým je Divadlo Jána Palárika v Trnave, jej ročný oddych schválil. „V mojom veku už nie je dôležitá kvantita, ale kvalita. Na rozdiel od mladších kolegov, ktorí by po škole mali využiť všetky príležitosti, mňa poteší aj jedna pekná rola do roka, to mi stačí,“ zverila sa herečka, ktorú si diváci spájajú najmä s filmom Láska z pasáže, v ktorom pomotala hlavu fi lmovému kolegovi Lukášovi Vaculíkovi a ktorý sa stal medzi divákmi veľmi populárnym. Na svojom konte má však viacero iných filmov, inscenácií i rozprávok. „V mladosti som s kamerou prišla do kontaktu oveľa častejšie.“ O prácu nemala núdzu, prestávku si dala iba počas materskej, na ktorej strávila so svojím synom celé tri roky. „Keď mal rok, odmietla som sa predčasne vrátiť do divadla, za čo sa na mňa režisér vtedy urazil,“ spomína. Nikdy to neoľutovala, dnes má jej Adam 19 rokov. Na rozdiel od svojich rodičov sa však za umeleckým remeslom nevybral. Prednosť dal informatike. Hoci v detstve daboval a nahral aj rozhlasovú hru. „Bol dokonca na kastingu do seriálu Ordinácia v ružovej záhrade a neskôr postúpil do užšieho výberu. Keď mu volali, bol práve na lyžovačke a povedal, že jemu sa ďalší kasting podstupovať nechce.“

V mladosti na seba upozornila aj vďaka filmu Láska z pasáže. 4 fotografie v galérii V mladosti na seba upozornila aj vďaka filmu Láska z pasáže. Zdroj: Život

V mladosti na seba upozornila aj vďaka filmu Láska z pasáže.

Svadba už nebude

Dvaja herci teda doma stačia. Tatiana Kulíšková s partnerom Vladom Jedľovským dostali dokonca niekoľkokrát príležitosť objaviť sa bok po boku na divadelnom javisku na domovskej scéne v Trnave, v Divadle a.ha. i vo filme. Prvýkrát to bolo ešte v čase, keď ani jeden z nich netušil, že budú raz partnermi.

„Ja som mala vtedy dvadsať, on tridsať rokov. Točili sme film Cukor, kde sme hrali manželov, a bola tam scéna, kde sme sa ocitli v posteli pod jednou perinou,“ spomína herečka, ktorá naňho ako hereckého partnera nedá dopustiť. „To, že sme partnermi aj v súkromí, nám pomáha lepšie sa na seba naladiť. Je to ako notová osnova, ak máte spolu hrať, nemôže jeden hovoriť v dur a druhý v mol. Hoci priznávam, zo začiatku mi prekážalo, keď bol môj muž na mňa príliš kritický. Neskôr som jeho pripomienky prestala brať osobne a pochopila som, že to myslí dobre.“ Po tom, ako opustia javisko, však divadlo doma spolu nerozoberajú. „Tam riešime úplne iné veci,“ smeje sa.

K oltáru to dvojicu neťahalo. Asi aj preto, že obaja jedno manželstvo už za sebou majú. „Svadbu som zažila, peknú, veľkú,“ spomína si na sobáš s Pavlom Juráňom, ktorý o pár rokov nato tragicky zahynul. Dvadsať rokov spoločného života lásku dostatočne preverí aj bez papiera. Nepotrebuje ho ani na to, aby o svojom partnerovi hovorila ako o svojom mužovi. Hoci mnohí z toho majú dojem, že manželmi sú.

S Vladom Jedľovským sú partnermi doma aj na javisku. Syn Adam v ich šľapajach ísť nechce. 4 fotografie v galérii S Vladom Jedľovským sú partnermi doma aj na javisku. Syn Adam v ich šľapajach ísť nechce. Zdroj: MILAN KRUPČÍK

S Vladom Jedľovským sú partnermi doma aj na javisku. Syn Adam v ich šľapajach ísť nechce.

Už len poník

Divadlo však nie je jediná oblasť, kde sa svet dvoch hercov pretína. Ich spoločnou vášňou sú konské dostihy. Herečkin partner kedysi intenzívne jazdil na koni, má i trénerský preukaz. Svoju partnerku však posadil na koňa len jediný raz v živote. A to jej stačilo. „Vydržala som na ňom asi tri sekundy. Bola to však jeho chyba, namiesto toho, aby nechal koňa ísť, plesol ho po zadku a on sa rozbehol. Jačala som tak, že sa mi smiali aj malé deti. Potom som si sadla už len na poníka. Žiaľ, môjmu mužovi chýba pedagogický talent,“ ponosovala sa s úsmevom herečka, ktorá si teraz opäť vo veľkom vďaka voľnu užíva čas so svojou rodinou. „Nesťažujem sa, že nemám toľko ponúk ako kedysi,“ dodala. Ďalšej komediálnej role by sa však určite nebránila. Táto poloha jej sedí. Páčila sa aj sestričkám v dome seniorov, kam chodí navštevovať svojho otca. „Už od vrátnice ma zakaždým vítali s radostným výskotom,“ dodala.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×