Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vystúpenie Mariána Banga ocenila aj vdova po Pavarottim

31.05.2012 Napriek medzinárodnému úspechu nevidiaci spevák Marián Bango (40) ostáva verný aj spievaniu na ulici.

Marián sa nedávno zúčastnil Svetového festivalu hendikepovaných umelcov v talianskej Modene. Okrem spevákov sa na festivale zišli aj tanečníci či výtvarníci z celého sveta, ktorí trpia rozličným fyzickým postihnutím. Vďaka Mariánovi Bangovi malo na festivale prvýkrát v histórii zastúpenie aj Slovensko. Nevidiaci spevák na základe dobrého renomé vystúpil počas večera sopránov a tenorov, ktoré sa konalo v divadle Luciana Pavarottiho. Stretol sa tam aj s interpretmi z Turecka, Talianska, Filipín, Argentíny, Ameriky či Holandska. Väčšina z nich bola, rovnako ako on, nevidiacich.

1293253:fullwidth:true:true:true

Mariána sprevádzal na pódiu Pavarottiho klavirista.

„Mal som malú dušičku, lebo konkurencia bola veľká, navyše sa spievala talianska klasika a vôbec som netušil, ako ma prijme miestne publikum. Ale potom, čo som odspieval svoje dve piesne, ozvalo sa z publika hlasité bravoooo a diváci začali skandovať moje meno,“ spomína si Marián na jeden zo svojich zážitkov, na ktorý zrejme nikdy nezabudne.

518048:fullwidth:true:true:true

Na operný spev Nicolette Mantovani nezanevrela ani po smrti svojho manžela.

Na výnimočnosti chvíle sa podpísal aj fakt, že Mariána počas vystúpenia sprevádzal klavirista Paulo Andreoli, ktorý osobne kedysi doprevádzal aj maestra Pavarottiho. Navyše, do šatne mu prišla osobne zagratulovať aj vdova po tomto talianskom velikánovi Nicolette Mantovani. „Zostal som naozaj zaskočený, bolo to veľmi milé stretnutie,“ hovorí spevák, ktorý napriek medzinárodnému úspechu stále dochádza do Viedne, kde vystupuje na ulici.

627315:fullwidth:true:true:true

Spievanie na ulici vníma Marián Bango ako dobrý tréning.

„Vnímam to, že tam chodím na hlasové skúšky. Poteší ma, ak si ma niekto všimne a obdaruje ma. Lebo aj vďaka tomu sa môžem zavrieť do štúdia a nahrávať nové piesne,“ vysvetľuje. Repertoár plný klasiky, piesní Karla Gotta, či Karola Duchoňa predstavuje aj na koncertnom turné po všetkých krajských mestách, kde na jednom pódiu s ním vystupujú aj ďalší hendikepovaní ľudia z regiónu.

Focus Media
VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×