Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vášeň, hudba a sex: Na populárnom karnevale to opäť vrelo!

23.02.2012 (9/2012) Najväčší karneval na svete je veľkolepou oslavou konca fašiangového obdobia, ktorý pozná celý svet. Ani tentoraz sa organizátorom nevyhli problémy.
Vášeň, hudba a sex: Na populárnom karnevale to opäť vrelo!
4 fotografie v galérii
Školy samby predvádzajú v uliciach Ria tie najhorúcejšie tance.
Autor fotografie: Profimedia.sk

Už dvanásty rok po sebe vždy pred začiatkom karnevalu ktosi zo štátnych zamestnancov vstúpi do štrajku. Tento rok to boli policajti, minulý rok zdravotníci, predtým hasiči, železničiari, zamestnanci letiska a pod. Každý z nich sa snaží pred najdôležitejším podujatím roka upozorniť na svoje požiadavky. Nikto nikdy však takýmto štrajkom nič nezískal. Ani teraz policajti. Nahradila ich armáda, a tak napokon po piatich dňoch zaujali opäť svoje posty a karneval sa mohol začať. Miestna tlač s dávkou čiernej irónie poznamenala, že štrajk strážcov zákona pomohol iba majiteľom pohrebníctiev. Veď len v hlavnom meste štátu Bahia Salvador stúpol počas protestu počet vrážd na viac ako dvojnásobok.

Tanec na periférii

Karneval v Riu de Janeiro sa teší obrovskému záujmu nielen oslavujúcich, ale hlavne divákov. Thajsko sa kedysi stalo známe sexturistikou, ale karneval v Riu pomaly po ňom túto „úlohu“ preberá. Svoje zážitky z roztancovaných a hudbou naplnených bočných ulíc veľkomesta opísali britskí novinári z denníka The Sun. Podľa nich sa tancuje všade. V bočných uliciach sa dostávajú na „scénu“ sex a neviazaná zábava s alkoholom a drogami. Čím chudobnejšia štvrť, tým sú takéto prejavy výraznejšie. Nie je zriedkavosťou, že vás ktosi osloví a ponúkne čokoľvek vrátane seba. Ak budete mať šťastie, nebude vás chcieť ani okradnúť, znásilniť či dokonca zabiť, ale iba si zatancovať.

Do popolcovej stredy treba tancovať a zabudnúť na všetky starosti, potom sa život opäť vráti do bežného normálu a kriminalita sa vytratí do slumov. Hlavné ulice Do Ria sa však chodí za zábavou a najväčšími, najkrajšími a najvýpravnejšími maskami. Samba ovládne hlavné triedy veľkomesta, karnevalový sprievod trvajúci štyri dni nemá konca, svetlá, hudba, tanec, krásne tanečnice a, samozrejme, voľba kráľovnej karnevalu. Počas tohtoročnej šou sa prišiel na tancujúce masy pozrieť takmer milión návštevníkov. Asi tretina bola zo zahraničia.

1193419:fullwidth:true:true:true

Do úplnej nahoty chýba už len kúsok. Aj taký je najslávnejší karneval sveta.

Svoje umenie opäť predviedlo dvanásť najslávnejších škôl samby na svete a na slávnom Sambadrome upadlo počas tanca v úplnom tranze do bezvedomia „iba“ šesť tanečníkov. Na rozdiel od minulého roka bolo všade oveľa viac automatov na prezervatívy, ktoré brazílska vláda v snahe znížiť riziko šírenia aidsu rozdáva už roky zadarmo. „Do obehu“ sa dostalo šesť miliónov kusov. Ani tento rok na podujatí nechýbali slávne osobnosti.

Zatancovať si prišla speváčka Jennifer Lopez a pekné dievčatá si obzeral aj zakladateľ časopisu Playboy Hugh Hefner. Kráľ karnevalu Moma, mytologická postava v podaní Miltona Juniora, mohol na záver skonštatovať, že slávnosť sa vydarila, a pokojne vrátil symbolické kľúče od mesta starostovi Eduardovi Paesovi. Ako inak – obaja si spolu „strihli“ sambu.

VIDEO
© Život Publishing, a.s. Autorské práva
sú vyhradené a vykonáva ich prevádzkovateľ portálu.
Spravodajská licencia vyhradená.

Zobrazenie: mobil | klasické

Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×