Už netúžim
bojovať:
Prečo vyťažená moderátorka
ALENA HERIBANOVÁ (68)
potrebuje spomaliť?
objednať predplatnéKeď bola malá, predstavovala si, ako jej budú diváci tlieskať a obdivovať ju. Hana Šlechtová z českého Trutnova sa chcela stať herečkou, dnes je zdravotnou sestrou. Aplauzu si teda veľa neužije, ale obdivu má dosť. Aj od pacientov v kráľovskej nemocnici v Saudskej Arábii, o ktorých sa stará.
Voda, voda, samá voda. A to nielen pri pobreží Severného mora, ale aj vo vnútrozemí. V Holandsku sú vodné kanály hádam v každom väčšom i menšom meste či na dedine. A tak sú okrem bicyklov práve loďky prostriedkom, ako sa dostať do práce či na večeru.
Horami i dolinami a hlavne pešo. Tak znie heslo rádiológa Matúša Lašana. Ak práve nemá službu, určite kráča s batohom na chrbte. Spolu s poľskou manželkou Annou. Vlani prešli naprieč európskym kontinentom za sedem mesiacov vyše šesťtisíc kilometrov. Pľuzgiere už nerátajú, zážitky sú totiž silnejšie.
Nikdy nesúťažil v monoposte formuly 1, napriek tomu o tom roky výborne písal. Aj preto verí, že o káve dokáže fundovane písať aj bez najdrahších baristických certifikátov. Ladislav Király založil blog o káve a rozhodne si nedáva servítku pred ústa.
Egypt je síce najľudnatejšia arabská krajina, no väčšina obyvateľov obýva len osem percent územia. Sú to tie, kde je najúrodnejšia pôda, čiže pozdĺž Nílu. Z najdlhšej rieky na svete ťaží i turizmus, keď cestovatelia spoznávajú túto časť Afriky aj z paluby lode.
Najradšej má tie technické i vedecké problémy, na ktoré môže hľadať riešenia. Americko-kanadská vedkyňa s českými koreňmi Barbara Paldus začala svoj prvý biznis v známom Silicon Valley a na základe jej automatizovanej metódy najväčšie firmy vyrábajú vakcíny proti koronavírusu.
Najradšej má tie technické i vedecké problémy, na ktoré môže hľadať riešenia. Americko-kanadská vedkyňa s českými koreňmi Barbara Paldus začala svoj prvý biznis v známom Silicon Valley a na základe jej automatizovanej metódy najväčšie firmy vyrábajú vakcíny proti koronavírusu.
Sleduje horolezecké dianie doma aj vo svete, no i on sám je vzorom pre mnohých. Po stopách Jozefa Krištoffyho sa vydal nejeden jeho kolega, lebo si chcel dokázať, či je tiež taký dobrý. Slovák má dokonca viacero svetových prvenstiev, pokiaľ ide o lezenie po veľkých stenách.
Lyže, bežky ani sánky Rakúšania neodkladajú minimálne do apríla. Tí, ktorí brázdia svahy v Teichalme, sa obyčajne posledný raz spúšťajú z kopca v marci. Zašité stredisko uprostred ničoho má svojich pravidelných návštevníkov, ktorých domáci nenazvú inak ako štamgasti.
Potláčala slzy pri ošetrovaní podvyživených či postrelených detí. Keď mala chuť na mäso, vzala mačetu a chytila si kohúta. Infektologičku Moniku Paločkovú Afrika vyškolila tak veľmi, že v slovenskej nemocnici ju už hádam nič neprekvapí.