Archív

Ilustračná snímka
26.3. 2020 13:20

Posilnite si imunitu: Pomôže spánok aj smiech, na chudnutie nie je najlepší čas

Okrem správneho stravovania má na posilňovanie imunity pozitívny vplyv aj dostatok spánku, otužovanie či optimizmus. Katarína Blažová z Poradne zdravia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave pripomenula, že pre odolnosť organizmu je rovnako potrebný aj šport.

Predseda vlády SR Igor Matovič, minister zdravotníctva SR Marek Krajčí, člen permanentného krízového štábu a expert na biochémiu Robert Mistrík počas tlačovej konferencie po kľúčovom stretnutí so zástupcami laboratórií v SR 26. Marca 2020 v Bratislave.
26.3. 2020 13:00

Testovanie na koronavírus po novom: Odberné miesto bude pred každou nemocnicou

Do testovania nového koronavírusu sa zapoja aj súkromné laboratóriá. Vo štvrtok to uviedol predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Zároveň potvrdil, že pred každou nemocnicou pribudnú odborné miesta, kde budú ľuďom odoberať vzorky na ochorenie COVID-19.

V čínskom Šen-čene policajti používajú na výjazdoch z diaľnice drony s plagátom a QR kódom. Vodiči sa tak dostanú do kontaktu s menším počtom ľudí.
26.3. 2020 5:00

Útok zo vzduchu: Proti koronavírusu bojujú drony. Ktoré krajiny ich využívajú?

Dovoz liekov do nemocníc, dezinfekcia miest s nízkou hygienou obyvateľov či policajná kontrola nosenia rúšok. Na toto všetko dnes viaceré štáty používajú drony- šikovné malé lietadielka, ktoré nepotrebujú pilota a dajú sa riadiť zo zeme.